Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Kontakta oss på Tjärnö

Besöksadress: Hättebäcksvägen 7, Tjärnö, Strömstad

Lovéncentret har personal också på Kristineberg nära Fiskebäckskil (Lysekils kommun).

Ledning

Michael Klages, föreståndare
Tfn: 031-786 95 53
E-post: Michael.Klages@loven.gu.se

Linda Forsberg
, administrativ chef
Tfn: 031 786 26 44
E-post: Linda.Forsberg@loven.gu.se

Lars Hagström, controller
Tfn: 031-786 96 20
E-post: Lars.Hagstrom@loven.gu.se

Kök

Carina Collin, kokerska
Tfn: 031-786 96 41
E-post: Carina.Collin@loven.gu.se

Marita Collin, husmor
Tfn: 031-786 96 41
E-post: Marita.Collin@loven.gu.se

Anette Hansén, husmor
Tfn: 031-786 96 41
E-post: Anette.Hansen@loven.gu.se

Fartyg

Karl-Henrik Gustafsson, skeppare/tekniker
Tfn: 031-786 96 90
E-post: Karl-Henrik.Gustafsson@loven.gu.se

Christian Torstensson, skeppare/tekniker
Tfn: 031-786 96 12
E-post: Christian.Torstensson@loven.gu.se

Verkstad/laboratorier/akvarier

Christin Appelqvist, forskningsingenjör
Tfn: 031-786 96 68
E-post: Christin.Appelqvist@loven.gu.se

Eric Bergwall, djuransvarig
Tfn: 031-786 96 06
E-post: Eric.Bergwall@loven.gu.se

Anders Billing, tekniker
Tfn: 031-786 96 05
E-post: Anders.Billing@loven.gu.se

Thore Hilmersson, tekniker
Tfn: 031–786 96 71
E-post: Thore.Hilmersson@loven.gu.se

Thomas Johannesson, tekniker
Tfn: 031-786 96 04
E-post: Thomas.Johannesson@loven.gu.se

Helen Sjöde Veerman, forskningsingenjör
Tfn: 031-786 96 35
E-post: Helen.Veerman@loven.gu.se

Administration

Gunilla Johansson, institutionsadministratör
Tfn: 031-786 96 00
E-post: Gunilla.Johansson@loven.gu.se

Annci Niklasson, personalhandläggare
Tfn: 031-786 96 19
E-post: Annci.Niklasson@loven.gu.se

Lokaler

Ann-Christin Hansson, lokalvårdare
Tfn: 031-786 96 39
E-post: Ann-Christin.Hansson@loven.gu.se

Kirsti Voss, lokalvårdare
Tfn: 031-786 96 42
E-post: Kirsti.Voss@loven.gu.se

Teresia Westman, lokalvårdare
Tfn: 031-786 96 38
E-post: Teresia.Westman@loven.gu.se

Samverkan

Martin Larsvik, informatör
Tfn: 031-786 96 21
E-post: Martin.Larsvik@loven.gu.se

Teknik

Lars-Ove Loo, forskningsingenjör (tjänstledig)
Tfn: 031-786 96 28
E-post: Lars-Ove.Loo@loven.gu.se

Jonas Stalfors, it-tekniker
Tfn: 031-786 59 65, 0738-52 66 87
E-post: Jonas.Stalfors@gu.se

ROV (Remotely Operated Vehicles, fjärrstyrda undervattensfarkoster)

Roger Johansson, forskningsingenjör
Tfn: 031-786 96 02
E-post: Roger.Johansson@loven.gu.se

Kontakt

Lovéncentret Tjärnö
Postadress: 452 96 Strömstad
Tfn: 031-786 96 00
Fax: 031-786 13 33
booking.tjarno@loven.gu.se

Sidansvarig: Martin Larsvik|Sidan uppdaterades: 2017-03-07
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?